Zakomentování klávesou v Eclipse

Eclipse

Stiskem CTRL+SHIFT+L zobrazíte okno se seznamem aktuálně dostupných klávesových zkratek. Pro zakomentování řádky vás zajímá zkratka „Toggle comment“. Tím zjistíte, jak zakomentování řádku provést.

Pokud chcete zkratku změnit, stiskněte CTRL+SHIFT+L a zobrazí se nastavení klávesových zkratek (General > Keys). Zadáním „Toggle comment“ do vyhledávacího pole nahoře dojde k profiltrování zkratek. Pak již můžete přiřadit, co potřebujete.

Pokud je v poli Binding již něco zadáno, musíte to nejprve smazat! Pokud vám v poli Binding vznikce např. „CTRL+A, CTRL+B“, znamená to, že budete muset nejprve stisknout CTRL+A a poté ještě CTRL+B. Pokud chcete jen CTRL+B, musíte nejprve stiskem BACKSPACE smazat původní CTRL+A.

Po změně přiřazení se u řádky v tabulce zobrazí „U“, což znamená „nastaveno uživatelem“ (v případě instalace dalšího pluginu bude tento upozorněn, že tuto zkratku nesmí používat a musí zvolit jinou). Pokud se ale zobrazí „CU“, znamená to, že tato zkratka je již použita. V tom případě v poli Conflicts klikněte na ostatní přiřazení a zvolte jinou zkratku; nebo stiskem Unbind ji vymažte. Dokud je zobrazeno „CU“, nebude zkratka fungovat!

Pokud je u zkratky uvedeno „CU“, ale v tabulce Conflicts se nic nezobrazuje (nebo je tam jen jeden, aktuálně zvolený, příkaz), došlo pravděpodobně k chybě v konfiguračním souboru. Nejprve zvolte chybnou zkratku a stiskněte Restore Command. Pak ji nastavte znovu. Pokud to nepomůže, klikněte na Restore Defaults, což z vaší konfigurace kompletně smaže všechny zkratky a taktéž jakékoliv případné chyby (např. pokud jste smazali nebo updatnuli plugin, který tuto zkratku používal, již ji nemůžete změnit, ale v konfiguraci je pořád uložena a blokována).

Pokud po stisku OK zkratka stále nefunguje, zkuste znovu otevřít nastavení, zkratku znovu nastavit a kliknout na Apply. Pokud ani to nepomůže, zavřete všechny editory (CTRL+SHIFT+W) a ukončete Eclipse. Po opětovném spuštění a otevření editoru by měla začít fungovat.

Aptana 2

V pluginu Aptana 2 je potřeba místo „Toggle comment“ nastavit „Toggle JS Comment“ a to pro výskyty (When) „HTML Editor“ a „Javascript Editor“. Jinak postupujte stejně jako u Eclipse nastavení.

Aptana 3

Tato verze bohužel nepodporuje změnu klávesové zkratky pro „Toggle comment“. Odinstalujte ji a nainstalujte verzi 2 z http://download.aptana.com/tools/studio/plugin/install/studio .

PDT (PHP developer)

Pro tento plugin je potřeba nastavit „Toggle Comment“ pro výskyt (When) „Editing PHP source“ v kategorii „Edit“. Po změně může být potřeba zavřít všechny PHP soubory (CTRL+SHIFT+W) a restartovat Eclipse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..